Стартував новий проект АртПрофСпілки “Лабораторія Перфомансу Одеси”

5555
Інформація
 • Де: Одеса, вул. Приморська 15/17
 • Дата: 2016.11.16
 • Початок: 20:00

01

02

З радістю повідомляємо, що 16 листопада 2016 р. відбулося народження нового масштабного проекту ArtProfSpilka – Лабораторії Перфомансу Одеси! За круглим столом в одеському арт-центрі Underpub зустрілися організатори громадської організації ArtProfSpilka Валерія Заблоцька (співорганізатор ArtProfSpilka та Underpub, перфомер) й Дмитро Заблоцький (співорганізатор ArtProfSpilka та Underpub) та одеські перфомери Мілена Недбаєва, Вікторія Хорошилова, Андрій Утєнков, Єлизавета Рарог (засновник і керівник театру “Rama la Tor”), Тимур Бєлкін (засновник і керівник театру “La Briar”), Маргарита Разумович, Арсеній Василенко, Олександр Логінов, Ірина Шевченко.

Учасники зустрічі обговорили проблематику перфомативної ситуації, яка є сьогодні в Одесі, ознайомилися й прийняли до виконання великий стратегічний план розвитку проекту, розроблений і представлений до обговорення ініціатором та організатором проекту, художником-перфомером Міленою Недбаєвою, за підтримкою колег, співорганізаторів проекту – Вікторії Хорошилової та Андрія Утєнкова. План передбачає активну роботу в різних напрямках, серед яких:

 • Створення та розвиток мережі – спільноти перфомерів Одеси. В даний момент часу, наша спільнота об’єднує 15 досвідчених перфомерів, що працюють як індивідуально, так і в групах. Залежно від особистих інтересів і творчих завдань, ми працюємо як з окремими напрямками, так і з синтезом різних видів мистецтв, експериментуємо в просторі між дисциплінами сучасного мистецтва: концептуальне мистецтво, візуальне мистецтво, боді-арт, театр, танець як дослідження руху та тілесності , інтуїтивне мистецтво, аудіо-арт, відео-арт.

Географія нашої перфомативної активності: театри, галереї, музеї, арт-центри, виставки і фестивалі, приватні квартири, вулиці, площі, парки міста та морське узбережжя Одеси. Ми також працюємо в інших містах та столиці України.

Головні принципи нашої спільноти: відкритість, активна комунікація і взаємодія. Це призводить нас до                         взаємного збагачення досвідом і до створення дуже незвичайних, екстраординарних творчих робіт. Крізь                       мистецтво перфомансу ми спонукаємо публіку до взаємодії, до спільного дослідження. Ми кидаємо виклик,                 занурюємося в хвилюючі теми, досліджуємо, шукаємо відповіді на питання та знаходимо нові шляхи, виходи й           рішення.

 • Інформаційно-просвітницьку та освітню програму. Зокрема, створення одеської Школи Перфомансу.
 • Створення Фестивалю Перфомансу в Одесі.
 • Активну участь представників спільноти в великих міжнародних проектах сучасного мистецтва – локальних і зарубіжних фестивалях, бієнале сучасного актуального мистецтва та ін.
 • Культурні зв’язки. Ми маємо намір запрошувати експертів з України та інших країн з метою обміну досвідом та залучення в інформаційно-навчальну та інші програми нашого проекту. Для нас також дуже важлива презентація перфомативного мистецтва Одеси в Україні та поза її межами.
 • Створення особливого простору – арт-резиденції, творчої лабораторії перфомансу Одеси для підтримки талановитих одеських, українських та зарубіжних художників-перфомерів.
 • Фандрайзинг – пошук необхідних для якісного зростання й розвитку проекту джерел підтримки та фінансування проекту.

Одеса по праву вважається одним з найбільших центрів культури та мистецтва України. Наше місто подарувало світові величезну кількість талановитих художників та діячів мистецтва. Однак, сьогодні в Одесі специфічна перфомативна ситуація нерозривно пов’язана з локальною проблематикою сучасного мистецтва в цілому, на основі якої, Лабораторія Перформансу Одеси ставить перед собою мети:

 • Порушити герметичність аудиторії – неприродну ситуацію, коли художники-перфомери працюють для невеликої “просунутої” групи, що включає художників та інших діячів культури і мистецтва. Тобто, по суті, для самих себе. Вважаємо за необхідне зруйнувати образ “елітарності” сучасного мистецтва для подолання культурного та інформаційного розриву між виконавцями і масовою міською аудиторією Одеси. Ми прагнемо зробити мистецтво перфомансу ще більш помітним і доступним, а мову перфомансу – більш звичною для сприйняття, зрозумілою городянам. Ми твердо віримо, що перетворююча сила мистецтва перфомансу допоможе одеситам в успішному вирішенні багатьох не тільки художніх, а й, що важливіше над усе, культурних, соціальних, суспільних проблем.
 • Заповнити наявні в Одесі вільні ніші перфомативного мистецтва.
 • Створити сприятливі, цивілізовані культурні та економічні умови для розвитку творчості талановитих одеських перфомерів.
 • Подолати ізольованість, відставання від актуальних сучасних тенденцій світової практики перфомансу, шляхом відвідування аналогічних проектів, спостереження ситуації в інших країнах і залучення до участі в проекті вітчизняних і зарубіжних експертів в області перфомансу.
 • Ми прагнемо зробити наш проект повністю відповідним запитам і потребам, які є сьогодні у нашому суспільстві. Як відзначають деякі фахівці в галузі культури та мистецтва, в нашій країні вже почався процес культурної децентралізації. Завдяки локальним ініціативам в Україні повільно зникає виключна монополія столиці на культурне та інтелектуальне життя.
 • Ми мріємо досягти більш високого якісного рівня розвитку мистецтва перфомансу в Одесі та Україні. Ми прагнемо до якісного зростання, з тим, щоб гідно представляти Одесу на міжнародній мапі перфомативного мистецтва.

Підводячи підсумки, ми раді проінформувати, що зустріч пройшла ефективно: проект успішно почав свою роботу. Організатори Лабораторії Перфомансу Одеси запрошують до співпраці всіх зацікавлених в реалізації цього, безсумнівно актуального та корисного для Одеси проекту!